Апр112017

Време е за кирилични фонтови

NordWood-9762

На ваше барање (ама ова навистина го мислам, сите пораки кои ги добивам секојдневно се доказ за тоа) следува тура од кирилични македонски фонтови, кои верувам дека ги немате и ќе ви се најдам во работата, бидејќи се уникатни и различни од сите останати. Овој пат правиме чистка од само 5 фонта, за да ослободиме место за најновата тура која ќе следи наскоро. Сликата е линк за преземање, а најдолу ги имате и сите заедно.

Ное272015

Време за нови фонтови

main
Нешто што дефинитивно е најбарано, и секогаш ми е мило да ви ја збогатувам колекцијата на бесплатни фонтови со македонска поддршка, и овојпат со 10 нови. 

 
Авг032015

Нова колекција на 10 фонтови со поддршка

cover
На ваше барање (и, не ова не го пишувам колку да се искористи фразата) туку навистина и буквално на улица пријатели и фриленсери прашуваа кога ќе има нови фонтови на Дезен. И со право, бидејќи поминаа скоро 5 месеци од последната тура. Само да ве потсетам, дека во овој период имаше неколку нови фонтови поединечно споделени на Фејсбук страната https://www.facebook.com/dezenmk затоа скролајте надолу и проверете, тие фонтови не се вклучени во овој пакет. Панграмот е на Ана Јовановска Екс Костовска 

 
Мар172015

Нови фонтови со мк поддршка 2015

2015n-11
После подолга пауза, и на зачестени ваши барања решив да склопам нова тура, прва во оваа година со 10 нови фонтови со македонска поддршка. Имаме и нов панграм, заслуга на Бојан Лазаревски, победник на првиот панграм конкурс. Погледнете ги сите останати панграми на окно.мк

 
Сеп152014

По којзнае којпат...10 бесплатни кирилични фонтови

nu sept2 pr
После толку многу објавени фонтови со кирилична поддршка, навистина имав проблем да смислам соодветен наслов на постов ;) Но, тоа и не е толку важно, најважно е дека имате 10 тазе фонтови, сите со македонска поддршка, во најразлични стилови, потполно бесплатни. Сигурен сум дека добро ќе ви дојдат во колекцијата. Како и секогаш, наместо фала, бидете фини и споделете за да знаат повеќемина 

 

Страница 1 од 5

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons