Ное222011

pr
Ретро логоата се доста модерни периодов и ги има насекаде. Она по што се специфично освен самиот ретро стил се и користените фонтови. Токму затоа денес одбрав 5 од најдобрите и најнови ретро фонтови, бесплатни, а сепак одлични за секаков ретро дизајн, посебно за логоа.

1. EGYPT

eg

2. GABEL

gabel

3. MOLESK

mol

4. RIBBON

rib

5. WESTON

weston

Симнете ги сите заедно во еден .zip фајл

download

коментари (2)add comment

Georgij said:

0
...
commercial-use free?
јануари 14, 2012

janev said:

0
...
да слободно користи ги smilies/smiley.gif
јануари 14, 2012

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons