Мај172015

Преку фриленсинг до остварување на вашите кариерни цели

hit1
Во фриленсингот постојат два типа на луѓе. Едни, професионалци во својата област а други кои почнуваат да се етаблираат во професионалниот свет.

Апр052015

Топ листа на страни со бесплатни сток фотки

1111
Во последно време се почесто ми го поставуваат прашањето од каде наоѓаш фотографии, без разлика дали за веб страни, дизајни, за блогов...кои без никаков страв и лимитирања може слободно да се користат. Затоа решив да направам една листа со најдобрите кои ги нудат фотографиите бесплатно и во висока резолуција со мој краток опис за сите нив. Букмаркирајте бидејќи ќе ви се најдат сигурно.

 
Мар062015

Како да ја зголемите тарифата како фриленсер?

11
Ова ќе биде краток пост за едно прашање кое ми го поставија неодамна, а тоа е: Како да ја зголемам тарифата? Има еден пример што често го кажувам и сигурно и низ блогот го имам парафразирано, но еве одлична прилика да почнам токму од него.

 
Јан242015

Инстаграм за поголема видливост како фриленсер

1

После паузата пред и после нова година и празнициве продолжуваме активно со блогирање. Овој пат нема тоа да бидат корисни резолуции за фриленсери, туку како оваа година да бидете наједноставно кажано попознати.

 
Дек032014

Како до подобра комуникација со клиент?

111
Постои една изрека меѓу фриленсерите "Clients, can't live without them but you can't kill them" ;)

 

Страница 4 од 19

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons