Авг262010

PRVAA
Ако сте фан на минимализмот како дизајнерски стил и правец тогаш сигурно ќе ви допадне следниот пост. Следуваат 5 супер минималистички позадини за да ја промените веќе досадната позадина на вашиот десктоп или лаптоп компјутер.

1680x1050lineM

1680x1050M

charlies-shirt-simple-2560x1600M

he__s_pixel_by_FrejmM

my_desktop_is_simple____by_CajeFMM

За преземање само кликнете на сликата, откако ќе ви се отвори во фул резолуција, десен клик и Set as desktop background или снимете си и на хард да ги имате постојано.

коментари (0)add comment

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons