Јун132010

fifa_prvaa
Светското првенство во Африка започна и во наредниот месец ќе биде главна преокупација на љубителите на фудбалот. Иако не сум некој фан на фудбалот, целата таа магија и дружба што ја носи е одлична. За сите вас, кои сакате да си ја смените позадината на вашиот монитор и да бидете во тек со случувањата спремив 4 одлични позадини со мотиви од Светското првенство. Изберете ја вашата омилена и нормално споделете со сите Smile За поставуввање само кликнете на сликата и кога ќе ви се отвори поголема, десен клик и Set as Desktop Background.

 

887066_1280-e1276268536145

Позадина со официјалната маскота Закуми. Димензии 1280 х 1024 пиксели.

HD_Soccer_101-e1276268252568

Фудбалската топки со сите нејзини официјални бои. Димензии 1280 х 800 пиксели.

HD_Soccer_39-e1276267537545

Фудбалкиот терен во боите на Јужна Африка. Димензии 1680 х 1050 пиксели.

world-cup-2010-yellow-e1276267489136

Победничкиот пехар и логото оваа година. Димензии 1440 х 900 пиксели.

коментари (3)add comment

janev said:

0
...
знам дека од Вувузела сакате најмногу smilies/tongue.gif ќе пробам да направам нешто smilies/wink.gif
јуни 14, 2010

zoran said:

0
...
нема опција да се кликне на сликите...
јуни 14, 2010

janev said:

0
...
Зоран сликите се во ред, линкови се, проверив на повеќе места, ај види уште еднаш
јуни 14, 2010

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons