Окт192010

PRVAMenomena_friend or foe 2007
Сигурно во вашата музичка колекција дома имате омилени музички албуми. Освен што ги знаете траките на памет, вие ги препознавате и по омотот, поточно по неговиот уникатен дизајн. Токму најдобрите дизајни ги одвоив денес за вас. И не само што имаат добар дизајн, овие албуми содржат и добри парчиња музика и топло ви ги препорачувам. Мислам дека и без наслов на изведувач/група и име на албум лесно ќе ги препознаете :)

59

as cities burn - hell or high water 2008

bjork

circasurvive1

crimsonking

cruelmelody

darksideofthemoon

destruction

evan

folk

greenday

hearton

joydivision

junkyard

keane_under_the_iron_sea 2006

marilyn manson - mechanical animals 1998

Menomena_friend or foe 2007

mimo

museoos

norma jean - o god the aftermath 2005

Opeth_ghost reveries 2005

perfectcircle

prodigy

rise

rivermaya

sepultura

shewantsrevenge

Ship_Arriving_Too_Late_To_Save_A_Drowning_Witch 1995

theeraser

TheInformation

the who - then and now 2004

unkle

wet

zero

Знам дека има уште многу, но она што не успеав да објавам тука и вашите омилени споделете ги во коментарите подолу.

коментари (1)add comment

K.K. said:

0
...
U2 The Best Of 1990-2000

http://www.flickr.com/photos/carlosjtj/3307850054/
октомври 19, 2010

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons