Ное292010

Креативна типографија на маици

PRVAtypography_tshirt_31
Денес за вас најдобрите типографски маици. За сите типо гикови вљубеници во буквите, знаците и нивно едитирање. Сигурно ќе бидете добиете инспирација да си направите своја.

Окт222010

Гејмерски маици

PRVAgamer-evolution
Покрај сите маици за дизајнери, за гикови...на ред дојдоа гејмерите. Селектирав само мала колекција на дел од нив. Некогашните легендарни аркадни нинтендо игри никогаш не излегуваат од мода :)

 
Авг182010

Типографски маици за веб дизајнери

PRVA
Ако сте графички дизајнер, веб дизајнер, програмер, ИТ администратор...сигурно во својата колекција од маици имате неколку омилени кои ве претставува баш вас и вашата професија на еден хумористичен начин. За некои добивате и коментари во стилот „А што ти значи тоа на маицата“ или така нешто :) Баш затоа за вас, посебно за веб дизајнерите избрав најинтересни маици преку 20, и не само тоа, сите се типографски, што значи лесно може да си направите иста или слична.

 
Јул162010

Откачени јапонски маици

tee_prva
Досега во неколку статии се обидов да ви прикажам одлично дизајнирани маици. Заради поголемата посетеност токму на тие постови решив и денес да ви преставам нешто слично, а сепак јас сум убеден до сега невидено. Тука нема експлозија од бои и ефекти, тука нема посебни техники на штампање врз текстил, има една боја, принтани на една страна...а сепак уникатни, како впрочем и се што доаѓа од Јапонија. Сега врвките на патиките може да ги врзувате и на вашата маица. Погледнете

 
Јун082010

20 Маици за дизајнери

tee_prva
Секој дизајнер без разлика дали е графички или веб, мора во својата колекција од маици да има барем една омилена поврзана со дизајнот или компјутерите воопшто. Многу често дизајнерите сами си дизајнираат свои илустрации специјално за маици, од едноставни типографски мотиви до поселожени апликативни содржини. Во продолжение направив прилог од 20 маици кои сум убеден секој дизајнер би сакал да ги има. Примерите и идеите ги имате, па што чекате Smile

 

Страница 2 од 2

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons