Јул132010

webdesign
Сигурно многумина од вас кои се на било каков начин инволвирани во работа со компјутери, од систем администратори , програмери, дизајнери, аниматори итн. често за прашуваат дали би можеле да бидат нешто друго, да работам некоја друга професија. Одговорот ќе ви го каже оваа проста табела низ неколку чекори и одговарање на ДА или НЕ, клик на повеќе и споделете во коментарите до кое скалило сте стигнале Smile

 

04-02_web_designer_flowchart
Јас немам Мек и на второто паднав :)

коментари (18)add comment

Dimitar said:

0
...
smilies/smiley.gif ne padnav na nitue edno smilies/grin.gif
јули 13, 2010

janev said:

0
...
@Dimitar Chestitki, bogami kaj nas ova e za pofalba smilies/smiley.gif
јули 13, 2010

acika said:

0
...
mnogu kompliciran algoritam smilies/cheesy.gif
јули 15, 2010

janev said:

0
...
@acika koj teshko se osvojuva smilies/smiley.gif
јули 15, 2010

hehe said:

0
...
Значи ти си од тие „елитните“ дизајнери што се цепаат со Мекови и мрзат IE по “default", а цело портфолио ти е со 90% дрпнати идеи од Logopond, само адаптирани на кирилица...
октомври 15, 2010

danijanev said:

0
...
@hehe Мек не значи и елита, и за волја на вистината не работам на Мек, значи не сум „елитен“ дизајнер !
Лесно е да се пљука и зеленее од љубомора али да се тврди нешто треба доказ, наведи барем еден
октомври 15, 2010

yabyumski said:

0
...
а зошто користиш не web-safe фонт? искрено, воопшто не ме бендисува фонтот на страната... btw, а кој фонт го користиш? smilies/smiley.gif
поздрав
октомври 27, 2010

janev said:

0
...
font-family (stack): Geneva,Lucida Sans,Lucida Grande,Lucida Sans Unicode,Verdana,sans-serif
ноември 03, 2010

Samardziev said:

0
...
dobra rabota!

p.s.
ne padnav na niedno! smilies/smiley.gif
февруари 16, 2011

Georgij said:

0
...
е мајката, паднаф на тоа со Мек-от. Сепак, од кај најдофте дека секој веб дизајнер мора да користи Мек?
февруари 28, 2011

janev said:

0
...
@ Georgij не мора воопшто, меѓутоа пожелно е smilies/smiley.gif
февруари 28, 2011

daret0 Efrem0v said:

0
...
Не сватив, шо ке ми е Мек за дизајн? smilies/cheesy.gif
март 04, 2011

janev said:

0
...
@daret0 Efrem0v кога еднаш ќе работиш на Мек, ќе видиш, вака не би можел да објаснам.
Once you go Mac, you'll never go back. smilies/smiley.gif
март 04, 2011

Georgij said:

0
...
@даре , пробај Хакинтош, јас се двоумам дали да инсталирам или не smilies/cool.gif
март 16, 2011

Georgij Golaboski said:

0
...
Баш кајшо го читав ова, увидов дека има грешка.
http://gimp.org/ не ви т
април 20, 2011

Medo said:

0
...
Mi se svigja momentot na "NE" nemozam da si kupam Mek. smilies/tongue.gif
октомври 19, 2011

Medo said:

0
...
A da, da dodam, koga vekje se fativme za Mek-iot. Web dizajn e podobro da se raboti na PC poradi faktot sto Mek dava mnogu podobra prezentacija na HTML kodot, a posto znajme deka pojke lugje koristat PC, bi rekol deka Mek e dobar za print...za Web sepak ke ostanam na PC.
октомври 19, 2011

Faya said:

0
...
xaxaxa, super, Daniel!)
јануари 14, 2012

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons