Апр062011

pr
еРепублика или eRepublik е најактуелната и најиграната стратегиска игра во Македонија и пошироко. Играта не треба да се купува или пак да се симнува таа се игра директно преку вашиот интернет пребарувач. Во оваа игра вие можете да војувате со другите членови на играта  од другите држави (пример во моментов еМакедонија војува со еИталија). Војувањето е наједноставната работа во играта,но затоа тука се новинарството,управувањето со фирмите, можете да бидете претседател на еМакедонија, министер, конгерсмен, да гласате закони или пак да предложувате закони, да учествувате во некоја воена единица итн.

 

Едноставно кажано вие учествувате во електронска републик (така и името е добиено). Секојдневно станувате појаки така што работите во некоја фирма и добивате плата, тренирате секој ден или пак правите мисии.
Доколку сакате да се придружите и да поченете да играте следете го линков

Еве како изгледа војувањето :

5

А еве како изгледа Европа во моментов.

3

Се надевам дека ќе ни се придружите и дека ќе станете дел од еМакедонија !
Ве очекуваме.

коментари (2)add comment

Georgij said:

0
...
Па незнаев дека и ти го играш ова чудо. За мене губење на време, но доста добар Графички интерфејс имаа (порано smilies/grin.gif )
април 16, 2011

janev said:

0
...
Ne igram,odamna kompjuterot ne mi e za igranje. smilies/smiley.gif Ova e promo tekst,napishan od Aleks koj me zamoli da odi tekstov.
април 16, 2011

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons