Мај122011

prvap
Музиката е сигурно дел од вашето секојдневие. Уште повеќе ако не можете без неа, сигурно денот не може да ви помине без музика. Без разлика дали на слушалки, во кола, на работа, пред компјутер, дома...си имате омилени артисти и албуми кои секогаш се со вас. Доколку често посетувате концерти и фестивали сигурно за турнејата дознавате од нивните официјални веб страни. Само мал дел од подобрите веб дизајни на светски рок групи, од класичните до денешните хард рок, а и неколку наши музички групи.

Rock-Band-Website-Designs-1

Rock-Band-Website-Designs-4

Rock-Band-Website-Designs-5

Rock-Band-Website-Designs-6

Rock-Band-Website-Designs-8

Rock-Band-Website-Designs-10

Rock-Band-Website-Designs-14

Rock-Band-Website-Designs-17

Rock-Band-Website-Designs-18

Обично дизајнот изобилува со добри фотографии, како позадина или низ целиот дизајн. Плеер со дел од најновите траки исто така. Најновите информации за бендот, албум, турнеи...се секогаш лесно достапни. 

Rock-Band-Website-Designs-20

Rock-Band-Website-Designs-22

Rock-Band-Website-Designs-23

Rock-Band-Website-Designs-26

Rock-Band-Website-Designs-28

Rock-Band-Website-Designs-29

За крај и неколку македонски рок бендови и изведувачи кои се издвојуваат од толпата на myspace страници и имаат добар дизајн и на свој домен. 

KIRIL

nok

Noviotp

Pileva14_1304718361123

Toni_K

two

VLATKO_STEFANOVSKI_1304718375634

Слободно надополнете ја низата, посебно ако знаете и други добри веб страни на македонски бендови во коментарите подолу.

коментари (2)add comment

Koki said:

0
...
Od nasite strani ima uste edna koja ima dobar dizajn.
www.andrijanajanevska.com.mk

pozdrav
мај 12, 2011

twibi said:

0
...
Да не ги заборавиме Bei The Fish - www.beithefish.com
август 29, 2011

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons