Апр202011

PRVA11
Наближуваат Велигденските празници а со тоа и традиционалното фарбање јајца. Овојпат наместо шаренило од бои, нешто навистина уникатно. Традиционални дезени и форми насликани рачно директно на самото јајце. Вистински ремек дела, за кои треба трперливост, око за дизајн и прецизна рака. Погледнете на повеќе дел од најдобрите.

1

2

4

5

6

7

8

10

12

14

15

photo_1

photo_2

photo_3

photo_4

коментари (5)add comment

Birs said:

0
...
кој ги скршит овие раката да му се исушит
април 20, 2011

Georgij Golaboski said:

0
...
@Birs hahahahaha
@dezenmk - повеќе сум кон традиционалните црвени, но овие се воодушевувачки!!! smilies/shocked.gif smilies/wink.gif
април 20, 2011

gala said:

0
...
mnogu ubavi jajca no nekise mnogu na kiteni smilies/kiss.gif smilies/grin.gifsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
април 23, 2011

ilina said:

0
...
ahhahahsmilies/grin.gifsmilies/grin.gif
април 23, 2011

drenka said:

0
...
Mene pak bas oni nprenakitenite mi se preubavi...pozdrav, drenkascrochet.blogspot.com
април 28, 2011

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons