Апр062014

cover
Продолжуваме и овој пат со најдобрите твитови за месец март. Корисни и практични линкови за сите фриленсери, креативци, дизајнери, програмери... Доколку нешто сум испуштил слободно пингајте или искоментирајте.

Reebok го презентираше новото лого. Ова е промена на логото после 121 година.

reebok delta.jpg  0x640 q85

 

Колекција на #HEX боите на најпознатите брендови

adobe

 


Како би изгледал conference call IRL

 

Tickle е апликација чија намена е да ве „извади“ од непријатни ситуации

 

Vinylize Eyewear e компанија од Унгарија која прави диоптерски очила и очила за сонце од музички плочи

eyewear

 

Ослободете се од стресот #oldspice

FX-003

 

7 одлични книги за креативци

cheerful1

 

Едно од подобрите логоа што го забележав оваа година и кое користи негативен простор е она на Elena Alexeeva

a m

 

Одличен Tumblr блог и идеја на 52 креативци кои прават 52 креации за 52 недели

52

 

Ретки Star Wars постери на други јазици

starwars

 

Лимитирана серија на Leica во уште повпечатливо пакување

lovely-package-limited-edition-fedrigoni-leica-6-e1394518301252

 

T-Mobile пушти 4G и ова е брзината на првиот направен тест

tmobile

 

Lipton направија мал но доста ефективен редизајн на своето лого

lipton

 

"Erasing London" e најновата улична уметност на двајца герила дизајнери кои со стикери ги „бришат“ познатите графити и реклами низ Лондон

hdv5ywrmr5xcf14oywtx

 

Новиот интерфејс на Twitter како бесплатен psd фајл

twitter-gui-psd-screen

 

Designer Dirty Talk

dirtytalk

 

Направете си брзо и лесно Dribbble портфолио

dropbox

 

Novito NOVA - бесплатен фонт со кирилична поддршка

9c007291d07ee411e410b5777378052d

 

Daft Punk за нивната merch колекција објавија уникатна ретро кампања

daftpunk merchanside 05

 

DC Comics го слават 75 годишниот јубилеј на Бетмен

bat

 

30 големи брендови и нивните први и сегашни логоа

discovery

 

Нова колекција на маички во UltraDesign

BkcoIzZIMAEIRgo

 

Од овој месец започна премиерно на National Geographic и FOX и на PirateBay :) да се емитува римејкот на култната документарна серија на Карл Сеган, овојпат со нарација од Neil deGrasse Tyson

105-004-cosmos-a-sky-full-of-ghosts-large-photo-960x540

 

коментари (0)add comment

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons