Мај042014

april cover
Април беше месец со навистина добри твитови и беше тешко да се издвојат најдобрите. Отсега освен на твитер на мојот личен профил најголем дел од корисните линкови ќе бидат споделувани и на официјалната фејсбук страна dezenmk

Marvel е iPhone апликација која ги претвора вашите скечирања во функционална проторип апликација

marvel

 

11 бесплатни ebooks за дизајнери

freebooks

 

7 карактери на дизајнери кои постојат денес

designertypes

 

Typeform - лесно креирање на прашалници и анкети кои изгледаат едноставно

typeform

 

Импресивни типографски илустрации "It's warm inside" на Shawna X

warminside

 

 

„Задната страна“ на познати омоти

reversealbum

 

"Fuck the poor" кампања која ќе ве замисли

 

Типографски илустрации со векторски техники и стилови

typotechniques

 

Векторски илустрации од супер херои доколку би работеле хонорарно

heroparttime

 

Двојка од Јапонија со свои интерактивни принтови

interactive[prints

 

10те заповеди на типографијата

typogra

 

12 начини за што може да ја користите Evernote a за кои може не сте знаеле

evernote

 

Viber со нов редизајн за iPhone

viber

 

Шестиот по ред Миксер Фестивал ќе се одржи од 3ти до 8ми јуни на повеќе од 40 локации во Савамала во Белград

misker

 

Инфографик за тоа како да ве снема целосно од онлајн светот

disappearonline

 

Помалку контроверзна реклама на VH1

antivh1

 

Одличен текст на Medium за тоа како да презентирате дизајн

presendesign

 

Уникатна Star Wars уметност

starwars

 

Песна како аларм само за дизајнери :)

comic

 

Двајца дизајнери креираа „мултинационален„ фонт

typeface

 

Аcompli е нова одлична email апликација за iPhone

acompli

 

Tatoueurs, Tatoués Најголемата „изложба“ на тетоважи во светот

tattoo

 

Познатата страна за Instagram статистики Statigram сега е Iconsquare

statigram

 

Доколку сакате омилените твитови да ги имате во „хардкопи“ или изгравирани

permanent

 

Одличен експеримент за тоа како би изгледал лагот IRL

lag

 

 

 

коментари (0)add comment

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons